Dela nyhet
VPT Final i Ramnäs
4 jun, 10:20 2 kommentarer

Ikväll stod SSOK som värd för den mycket prestigefyllda VPT-finalen som gick av stapeln uppe i Ramnäs vid Bäckhammarskolan.
Ludvig Hasler hade lagt banorna till finalen som fick hela 136 st startande varav 19 st SSOK:are. SSOK fick 4 st pallplaceringar i totalen:
⭐ Beatrice Österberg knep segern i klassen D17-20
⭐ Gabriella Hasler tog en brons-peng i klassen D17-20
⭐ Elias Hedlund tog en silver-peng i klassen H16
⭐ Elias Åkerlund tog en brons-pengi klassen H10.
Grymt jobbat av er alla fyra 🙌🙌🙌🙌
Men såklart har vi många fler SSOK:are som ska känna sig riktigt stolta o nöjda över sina prestationer i årets VPT, flera gjorde sina allra första tävlingsstarter!! Superbra gjort 👏👏👏 Massa nya lärdomar o erfarenheter att ta med sig och inte minst en massa glädje, vilket ju är det allra viktigaste 🥰
Som grädde på moset hade vi dessutom galet tur med vädret vilket såklart gjorde det extra trevligt och dessutom hade Henrik Nettelmark bestämt sig för att ”levla upp” hamburgeriet till en nivå som blir svår att slå för kommande arrangörer. Det bjöds på Smashed burgers i världsklass!! Superlativen bokstavligen haglade från de tävlande👌
Tack alla som kom och jobbade med arrangemanget, det är så kul när vi lyckas rodda ihop ett arrangemang tillsammans!!!
Vi är en GRYM förening!🌟
Se bildgalleriet för fler bilder.
Kommentarer
Bita Farahani 4 jun, 11:07
Grymt jobbat alla! 👏🤩 🌟
Stort grattis till er som tog pallplatser också! 🏆🙌
Tobias Svensson 4 jun, 12:30
💪 Grymt jobbat av er, funktionärer och deltagare.